Rizikové kácení

Zkušení a vyškolení stromolezci

Rizikové kácení neboli postupné kácení stromů je nejnáročnější a velice riziková část stromolezecké činnosti. Nebezpečí při této práci nesmí podceňovat začátečníci ani lidé provádějící tuto činnost na profesionální úrovni. Velké množství úrazů při postupném tzv. rizikovém kácení je jedním z mnoha důvodů, proč by měla být tato práce přenechána výhradně zkušeným a vyškoleným profesionálům.

Ve stromolezecké praxi při postupném kácení si stromolezec ani jeho spolupracovník na zemi nemůže dovolit udělat sebemenší chybu, protože každá chyba při této práci způsobuje nepřípustné následky.

Štěpkování

Naše technika: Štěpkovač Laski LS 100/27

Nabízíme Vám práce související s řezy a průklesty křovin a stromů, které jsme následně schopni likvidovat řezáním a štěpkováním. Štěpkovač je určen k likvidaci větví, kmenů, keřů, kůry a dalších nadzemních částí rostlin nebo výrobě štěpky z uvedených materiálů a dále případně k likvidaci nepotřebného řeziva jako jsou např. tyče, prkna, kůly.

Štěpkovačem je možné zpracovávat výše uvedené kruhové materiály do průměru 10 cm.

Frézování pařezů

Naše technika: Pařezová fréza Laski F500H/38

Odfrézování nadzemní a podzemní části pařezu, který vznikl po kácení stromu se provádí za pomoci mobilní frézy. Frézování pařezu se může provádět ihned po odřezání kmene stromu. Tento způsob je však možné využít i pro odstranění starších pařezů. Fréza dokáže bez problémů odfrézovat zbytky dřevěné hmoty až do hloubky 20 cm pod zem a to na drobné části hoblin, které se mohou dále využít nebo jsou tyto zbytky sebrány a odstraněny.

Frézování pařezů umožňuje odstranění pařezů bez nutnosti jejich vykopání a to snadno a rychle.
Maximální průměr frézovaného pařezu není omezen.

Ořezy dřevin

Citlivý přístup při zásahu do větví

Ořez se provádí z estetického hlediska, kvůli ozdravení stromu nebo pokud větve zasahují do elektrického vedení či zástavby. Řez stromů slouží především pro zvýšení provozní bezpečnosti v okolí stromu. Často také provádíme řez stromů proto, abychom zvýšili jejich stabilitu.

Do korun se dostáváme pomocí lanové techniky, aby byla zajištěna co nejvyšší kvalita ošetření a nedocházelo k sekundárnímu poškození stromu. Pokud to situace vyžaduje, využíváme samozřejmě i pracovních plošin. Dbáme na co nejcitlivější přístup při odstraňování jednotlivých větví, aby byl zásah na stromech co nejméně patrný. Na druhou stranu hledáme vždy nejvhodnější řešení pro zajištění bezpečnosti lidí, jejich majetku a potřeb stromu.

Nejste si jisti, zda potřebujete na Váš strom povolení ke kácení?
V tabulce níže to lehce zjistíte.

povoleni tabulka

Ceník

Cena prováděných služeb (rizikové kácení, ořezy dřevin) závisí na mnoha faktorech a vždy je stanovena individuálně po shodnocení náročnosti požadovaných úkonů. Osobní prohlídku a nacenění zásahu provádíme vždy ZDARMA!!!

Cena za frézování pařezu se odvíjí od jeho průměru. Pařez se vždy měří v úrovni země, včetně kořenových náběhů. Orientační cenu dokážeme určit na základě telefonické nebo emailové poptávky, avšak pro přesné určení ceny je nutná osobní prohlídka.

Všechny uvedené ceny jsou bez DPH.

Kontakty

Působíme převážně ve Zlínském kraji, ale po dohodě je možná celá ČR, SK.

Tomáš Táborský

+420 776 575 188

Závodí 170
687 51 Nivnice
Zlínský kraj, Czech Republic
Napište nám